Noorte täiskasvanute mured (vaba mikrofon, tugi)

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 31.12.20 3:13




Impostori sündroom / petise sündroom (ingl imposter syndrome)
Psühholoogiline seisund, milles inimene kahtleb endas, enda oskustes, annetes ja/või saavutustes ning tal on sisemine hirm, et ta on petis.
See seisund võib esineda igas elukutses kui inimene enda tegevusega teiste tähelepanu pälvib või kui temale mingi vastutus antakse, kui keegi või miski sõltub tema tegevusest.

Ma olen aru saanud, et üks koht, kus see meid kõiki tabab, sõltumata meie tegevusest või elukutsest, on elu. Eriti just noored täiskasvanud tunnevad sageli, et nad ei saa (täiskasvanuks olemisega) piisavalt hästi hakkama, et nad veavad enda ebapiisava kompetentsusega ennast ja teisi alt ja see tunne võib mõnikord olla väga rõhuv või isegi masendav.

Vahel on selline tunne, et ma olen kõigega hiljaks jäänud ja liiga palju on neid asju, mida ma peaksin juba ammu teadma, aga ei tea ikka veel ja ei tea, kas üldse kunagi hakkangi teadma. Ma olen juba nii kaua täiskasvanu olnud, aga ikka veel teen rumalaid ja mõtlematuid vigu, mis mõjutavad mind veel pikka aega ja ei suuda ennast ikka veel piisavalt hästi distsiplineerida, kuigi tean ja olen kindel, et see on vajalik ja et ma kahetsen seda hiljem kui ma ennast kokku ei võta.

Samas aga leian, et ma pole ainuke, kellel sellised mured on ja keegi vist ei saagi kunagi päriselt valmis. Seetõttu olengi otsustanud selle teema luua.
Et noored täiskasvanud saaksid vabalt enda muresid siia postitada, olgu nad kui tahes suured või väikesed, olulised või täielikud pseudokad. Suhtleme, paneme pead kokku, leiame loogika ja toetame teineteist.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid vestluses osaleda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele