Üldine arutelu finantsjõukusest

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 07.05.20 1:30

Küsimused, näpunäited, teemaarendused, kogemused, hüpoteesid, teooriad, mõttekäigud, lahendused, strateegiad...

Kõik sellest, kuidas tänases päevas majanduslikult paremini toime tulla või lausa jõukaks saada / jõukas olla.

Läks!

Mina alustan :) Obvious, aga põnevalt esitletud ja paneb mõtlema küll.
Üldine arutelu finantsjõukusest TW9CZyV
Tonight
Tonight

Üldine arutelu finantsjõukusest Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 07.05.20 21:13

Üldiselt tuleks vähendada kahjulikke harjumusi nii palju kui võimalik. Näiteks pakk suitsu päevas tekitab päris suure kulu, millest sa tegelikult kasu ei saa. Ning on ka veidi veider, kui täiskasvanud mees käib iga tund pulka imemas.

Ise arvan, et esimene samm on enda kulud kontrolli alla saada. Seejärel võib juba hakata lisatulu teenimise peale mõtlema.
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 05.07.20 7:27

Kui palju keegi on võimeline igakuiselt nö kõrvale panema?
Tonight
Tonight

Üldine arutelu finantsjõukusest Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 05.07.20 13:11

Suvel 25% kogu sissetulekust. Muul ajal rohkem.
Tonight
Tonight

Üldine arutelu finantsjõukusest Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 08.01.21 4:54

Jäin siin öösel enda rahalise arengu peale mõtlema ning otsustasin vaadata, milline mu kogusissetulek aastate lõikes on olnud. Kindlasti ei ole see 100% täpne, kuna: a) arvestab ainult summasid, mis on käinud mu pangakontol (nt kui vanaema andis jõuludeks 10 eurot, aga ma kasutasin seda ainult sularahana, siis ei kajastu) ning b) mõned summad võivad niiöelda topelt olla (nt käisin sõbraga söömas, arve 20 eurot ja maksin ise, sõber kandis hiljem 10 eurot; reaalset sissetulekut sellest ju tegelikult ei tekkinud). Aga üldjoontes sobib näitlikustamiseks küll.

Graafik algab aastast 2012 ning see on võetud baasaastaks. Ehk siis nt 2014. aasta juures olev 105% näitab, et teenisin võrreldes aastaga 2012 5% rohkem tulu (ehk siis 105% aasta 2012 tuludest). 2012 oli ka esimene selline aasta, kus ma käisin vähemalt kaks kuud järjest tööl. Graafiku esimestel aastatel on arvestatav osa sissetulekus ka nendel summadel, mis on saadud vanemate käest.
Üldine arutelu finantsjõukusest FLrXiIY

Nagu näha võib ja on ka noorel inimesel loogiline, siis sissetulekud on ajapikku suurenenud.

Märgilise tähtsusega aastad:
2015 – augusti lõpus kolisin kodust välja, millega kaasnes tulude ja kulude oluline suurenemine
2017 – isiklikult tunnen, et see oli üks olulisemaid aastaid mu senises elus, kus ma reinventisin ennast (tulemusena liikusin IT-valdkonnast finantsvaldkonda) ning panin paika enda uue mindseti. Endiselt üpris vaene tudeng tho 4Head
2019 – siin hakkasin juba tundma, et ei pea raha pärast muretsema
2020sky is the limit LUL

Kokkuvõtteks võib vast öelda, et tuleb olla kannatlik. Sissetuleku suurenemine võtab aega ning selleks sa pead ennast tõestama ja arendama. Tasub mõelda ka enda kulude peale: näiteks kas mingisugune 700-eurone üürikorter on ikka mõistlik?
Ekux
Ekux

Liitus : 25/08/2016
Postitusi : 1383

PostitamineEkux 08.01.21 6:42

@Tonight aastaga rohkem kui 2x kasv, see päris võimas ikka, kas see mingi eriti eduka investeeringu tulemus või lihtsalt väga oskuslik säästmine?
Tonight
Tonight

Üldine arutelu finantsjõukusest Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 08.01.21 8:53

Ekux kirjutas:@Tonight aastaga rohkem kui 2x kasv, see päris võimas ikka, kas see mingi eriti eduka investeeringu tulemus või lihtsalt väga oskuslik säästmine?
Kusjuures seal ei ole investeeringute väljavõtmata tulu sees (realiseerimata kasum paarist aktsiast, III samba kasv jne).
Aga väga ei soovi avalikult rääkida, et kuidas tulud suurenenud on, kuna ei meeldi foorumis eriti enda eraelust rääkida ja ka külalised loevad seda teemat. Vaatame kokkutulekul. Kappa
Tonight
Tonight

Üldine arutelu finantsjõukusest Vetera11
Liitus : 19/02/2012
Postitusi : 17982

PostitamineTonight 11.01.21 19:20

Kui soovid saada jõukamaks, siis esimese asjana on vaja aru saada sellest, et midagi tegemata töötab majandus inimese vastu. Inimene liigub nii-öelda „vastutuult“, mida põhjustab inflatsioon. Sisuliselt tähendab inflatsioon kaupade ja teenuste hindade üldist tõusu, millega kaasneb raha väärtuse vähenemine. Sul on küll taskus endiselt see sama 5-eurone rahatäht, kuid selle suhteline väärtus on väiksem ehk saad osta vähem kaupu. Ehk siis on jõukuse kasvatamine lihtsalt säästes väga keeruline. Näiteks Eestis oli 2019. aastal hinnatõus 2,3%, euroalal 1,2%.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

Soovid vestluses osaleda?

Selleks logi sisse või tee endale kasutaja.

Liitu foorumiga

Tee endale kasutaja ning osale aruteludes.


Tee uus kasutaja

Logi sisse

Omad foorumis juba kasutajat? Logi sisse.


Logi sisse

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele